טיפול בכאב ירך

כאבי רצפת האגן

האגן הוא מבנה גרמי שממוקם בבסיס עמוד השדרה ותפקידו לחבר בין עמוד השדרה לגפיים התחתונות. הוא סימטרי במרכיב ובמבנה ועשוי שלוש עצמות בכל אחד משני חצאיו, המופרקים בחלק האחורי עד עצם החזה. בתוך כך, המונח הספציפי "רצפת אגן" מתייחס רק לאזור שנמצא בתחתית האגן ולחלק שעליו אנחנו יושבים.

התפקיד של רצפת אגן

רצפת אגן משמשת כבסיס לכל אברי האגן והבטן. בעזרת רצפת אגן אנו מסוגלים לשלוט על הצרכים, לשמור על שרירי היציבה ולהפעיל את שרירי הבטן, הכאב ועמוד השדרה. כתוצאה מכך, קיים קשר ישיר בין רצפת אגן לבין כאבי גב ולרצפת האגן השפעה על התפקוד המיני של גברים ונשים ועל תהליך הלידה.

טיפול במגוון סוגי כאב

המשמעות של תפקוד לקוי ברצפת האגן

השרירים שמהווים בסיס לאברי האגן צריכים להיות מספיק חזקים כדי לתמוך בשלפוחית השתן, ברחם, במעיים ובחלחולת. ברמה המעשית, חולשת שרירים ברצפת האגן גורמת לרמות שונות של אי שליטה על הסוגרים, לבריחת שתן, לטחורים ובמקרים מסוימים אף לצניחת אברים חיוניים. כמו כן, תפקוד לקוי אחר עלול להתבטא בכיווץ יתר של חלק מהשרירים ברצפת האגן ולכן גם בקושי בהתרוקנות או בכאבים חריפים בזמן קיום יחסי אישות.

תסמיני כאבים ברצפת האגן

הבעיה העיקרית בהתמודדות עם היחלשות השרירים או כאבים אחרים ברצפת אגן היא מבוכה של גברים ונשים מפני התופעה. המבוכה מונעת מהסובלים מהבעיה לגשת לטיפול, לעבור אבחון ולשפר את איכות החיים. מכאן שחשוב לזהות בזמן את התסמינים המעידים על בעיה תפקודית של רצפת אגן או על היחלשות השרירים התומכים באברים החיוניים.

כאבים ברצפת אגן אצל גברים ונשים

קיימים הבדלים מסוימים בין הכאב המורגש ברצפת האגן בגברים ובנשים: אצל גברים הכאב מורגש בעיקר באזור הפין, הפרינאום, סביב שלפוחית השתן, בבטן התחתונה, בירכיים, בגב התחתון או בעצם הזנב. מנגד, אצל נשים הכאב יכול להיות מורגש גם באותם מקומות כמו אצל הגברים אך גם בפתח הנרתיק או בעומקו.

טיפול בכאב ירך

הטיפול המומלץ לכאבים ברצפת האגן

טיפול נכון ברצפת האגן מותאם מלכתחילה לצורך הרפואי ונקבע לפי התסמינים. במידה והטיפול נדרש על רקע בעיות הסתיידות, הפתרון המומלץ הוא טיפול באמצעות שליחת גלי הלם אקוסטיים. גלי ההלם מרעידים את מקום ההסתיידות, מפוררים אותה ומאפשרים לה להתמוסס בטבעיות עד לספיגה מלאה בגוף. כמו כן, גלי ההלם מגבירים את זרימת הדם לאזור הפגוע ומעלימים את הדלקת יחד עם הכאבים.

איך מפעילים פולסים אלקטרו מגנטיים לטיפול בבעיה?

במקרים שבהם הכאבים לא נובעים רק מדלקת או אם מעוניינים לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים, צריך לשלב את מיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים המשתנים. המיטה משתמשת בטכנולוגיית הטיפול PEMT שפותחה במקור על ידי סוכנות החלל נאס"א והיא מאושרת על ידי ארגון ה-FDA האמריקאי. במילים פשוטות, מטרת המיטה היא להפעיל שדה אלקטרו מגנטי פועם ולבצע שורה ארוכה של פעולות חיוניות באופן שאינו פולשני, אינו כואב ואינו מלווה בתופעות לוואי.

הפעולות הבולטות של מיטת הפולסים

בהקשר של רצפת האגן, כדאי להזכיר כמה פעולות בולטות שמתבצעות על ידי מיטת פולסים אלקטרו מגנטיים משתנים:

  1. המיטה משפרת את זרימת הדם ומעבר החמצן לכל חלקי הגוף וכך מחסלת את המקור לכאבים ולא רק את הסימפטומים.
  2. המיטה משפרת את זרימת הדם ברגליים, מטפלת בבעיות ורידים ומשפרת גם את המערכת ההורמונאלית אצל גברים ונשים.
  3. המיטה מאפשרת הפעלה יעילה של תהליכי ריפוי עמוקים והפחתת זיהומים ודימומים.

יתרונות השילוב בין גלי הלם ופולסים אלקטרו מגנטיים

מחקרים הוכיחו שהטיפולים היעילים ביותר בכאבים אורטופדיים ובאזור רצפת האגן הם אלו שמשלבים בין גלי הלם ופולסים אלקטרו מגנטיים. מחד גיסא, הטכנולוגיה שנקראת שדה אלקטרו מגנטי פועם מסייעת לגוף לרפא את עצמו בצורה יעילה ולתקן נזקים בתאים וברקמות – לרבות אלו שנמצאים ברצפת האגן. מאידך גיסא, הטיפול בגלי הלם מגביר את זרימת הדם ומאפשר להעלים כאבים ודלקות בתוך זמן קצר. השילוב בין שניהם הוא בדיוק מה שגברים ונשים צריכים על מנת לפתור בעיות, כאבים ודלקות ברצפת האגן והוא מוכיח את עצמו בכל רחבי העולם.

במעיינות – מרפאות כאב וגלי הלם – מחכים לשמוע ממך
לתיאום פגישת ייעוץ לטיפול ברצפת האגן!

השאירו פרטים ונצור עמכם קשר בהקדם