שעות פעילות : ימים א-ה בין השעות 8:00-22:00 | יום ו 8:00-13:00
073-3744-757 | 055-7044970 
  הרצל 52 , ראשון לציון

 


כירופרקטיקה עדינה בשיטת דיטר דורן

אייל אלימלך, בוגר לימודי הסמכת כירופרקטיקה אצל הארי פינקביינר – מומחה בכירופרקטיקה עדינה בשיטת דיטר דורן – ומנוסה בטיפול כירופרקטי עדין לאיזון השלד. כמו כן, הניסיון של אייל אלימלך מאפשר טיפול בבעיות אורטופדיות רבות שמקורן בשינויים ניווניים בשיטת דיטר דורן: השיטה מאפשרת לזהות את שורש הבעיה ממנה סובל המטופל, להתמודד עם המקור בעזרת מכשירים תומכים רבים ולחסוך זריקות, כדורים, תופעות לוואי וכאבים מיותרים.


כיצד התפתח הטיפול?

שיטת דיטר דורן התפתחה בשנת 1973, כאשר מנהל מנסרת עצים בבוואריה בשם דיטר דורן החל לסבול מכאבי גב ולא מצא פתרון ברפואה הקונבנציונאלית. לאחר כמה ניסיונות עקרים פנה דורן למרפא כפרי שהתמקד בלחיצות פשוטות בשיפולי הגב ובסדרת תרגילים ותנוחות יום יומיים. בעקבות הניסיון האישי והמוצלח החליט דורן להתמקד בשיטה העתיקה, להמשיך לפתח אותה ולחשוף אותה בפני קהלים חדשים.


מה מאפיין את שיטת דיטר דורן?

על פי שיטת דיטר דורן, המקור לכאבי גב ומחלות שונות טמון במנח עצמות האגן ובמיקומם של עצם העצה – הסקרום – ומפרקי הירך. הבעיה מתחילה בתזוזה של עצמות האגן ממקומן המקורי בשל תנועות ופעולות כמו ישיבה ממושכת, נהיגה, הליכה על נעליים לא מתאימות, חבלות, נפילות, פעילות גופנית מאומצת ואפילו הריון ולידה. לפיכך, כירופרקטיקה עדינה בשיטת דיטר דורן מאפשרת להחזיר את החוליות למקומן על ידי עיסוי איטי וזהיר של השרירים הרלוונטיים.


ההיבט ההוליסטי בשיטת הטיפול

כירופרקטיקה עדינה בשיטת דיטר דורן מתאפיינת בתפיסת עולם הוליסטית. על פי שיטת הטיפול, הבריאות מושפעת בין היתר מהאופן שבו המוח מעביר את המידע לגוף. כאשר אחת או יותר מחוליות עמוד השדרה זזה ממקומה, נוצר לחץ עצבי על עמוד השדרה אבל גם איכות מעבר המידע נפגעת. כתוצאה מכך עלולות להופיע בעיות תפקוד באברים פנימיים, מחלות פנימיות, כאבי גב ועוד. למעשה, רק כאשר עצמות השלד והמפרקים מוחזרים בעדינות למקומם הטבעי יכול הגוף לשוב בהדרגה לתפקוד הרגיל והאופטימאלי.


המטופל מרפא את עצמו

הייחודיות של כירופרקטיקה עדינה בשיטת דיטר דורן באה לידי ביטוי גם בשיתוף הפעולה בין המטפל והמטופל. לאחר שהמטפל בוחן את ההבדלים בין הצדדים ומתמקד בהחזרת החוליות למקומן על ידי עיסוי איטי וזהיר של השרירים, הוא מצייד את המטופל בכלים לרפא את עצמו. כלים אלו כוללים תרגילים יום יומיים פשוטים, נגישים ובריאים. התרגילים מסייעים בשמירת החוליות והעצמות במקומן הטבעי וכך הן מונעות את הישנות הופעת הכאבים בעתיד.


למי הטיפול מתאים?

כירופרקטיקה עדינה בשיטת דיטר דורן מתאימה לגברים ונשים שסובלים מכאבי גב, צוואר וכתפיים, כאבי ראש, מיגרנה, סחרחורת, מתח שרירים, עייפות יתר וצלצולים באוזניים. מנגד, הוא מתאים פחות למטופלים שנוטלים תרופות קורטיזון ומדללי דם.

במרפאת מעיינות ישמחו ליישם עבורך את היתרונות של
כירופרקטיקה עדינה בשיטת דיטר דורן!ליצירת קשר ולפרטים נוספים:

טואול בניית אתרים