שעות פעילות : ימים א-ה בין השעות 8:00-22:00 | יום ו 8:00-13:00
073-3744-757 | 055-7044970 
  הרצל 52 , ראשון לציון

 


כאבי כף יד

דלקת כף היד, המכונה בעגה הרפואית "תסמונת התעלה הקרפלית" או בלועזית Trigger Finger, מתבטאת בכאבים מטרידים ופגיעה באיכות החיים. הכאבים נגרמים בגלל לחץ על העצב המדיאלי שעובר בין המנהרה הקרפלית באזור פרק כף היד ובין העצמות, הרצועות והגידים.


מתי מופיעה תסמונת התעלה הקרפלית?

כאבי כף יד שנגרמים על רקע תסמונת התעלה הקרפלית מאפיינים גברים ונשים שמבצעים עבודה מאומצת בידיים. עם זאת, לא מדובר רק בעבודה פיזית של הרמת משאות וסידור מטענים אלא גם בעבודה שמחייבת תזוזה אינטנסיבית של פרק כף היד כגון הקלדה על מחשב. כתוצאה מכך, שכיחות התופעה עלתה בצורה ניכרת בשנים האחרונות והיא מופיעה גם בקרב צעירים.


תסמונת התעלה הקרפלית בגלל פציעות

סיבה אחרת לכאבים בכף היד עשויה להיות קשורה לפציעות. כאן לא מדובר על דלקת שנוצרת עקב לחץ כרוני על העצב המדיאלי, אלא על פגיעה חיצונית שמעוררת את הכאב ומעצימה אותו. בתוך כך, יש לציין שתסמונת התעלה הקרפלית מופיעה בגלל פציעות בשכיחות גבוהה יותר אצל נשים בגיל העמידה מאשר אצל גברים.


איך יודעים שמדובר בתסמונת התעלה הקרפלית?

כאבים שחולפים מעצמם באזור כף היד לרוב מעידים על כך שלא מדובר בדלקת. מנגד, לתסמונת התעלה הקרפלית יש כמה סימפטומים מובהקים ובהם תחושת נימול מציק, כאב, הפרעות תחושתיות באצבעות ובשורש כף היד ואטרופיה של שרירי כף היד. בנוסף, ניתן לבצע בדיקת מוליכות עצבית על מנת לקבל אבחנה מדויקת.


הטיפול המומלץ לכאבי כף היד

התלות בכף היד לצרכי עבודה ושגרה מחייבת היכרות עם שיטת הטיפול בגלי הלם ועם היתרונות של מיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים. ראשית, הטיפול בגלי הלם מומלץ כי הוא מעודד את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף ואף מאיץ אותו. גלי ההלם מגבירים את זרימת הדם למקום והם מספקים אלטרנטיבה למי שמעדיפים להימנע מנטילת תרופות, ניתוח או טיפול פולשני.


מהי מיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים?

מיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים משלימה את הטיפול בגלי הלם. מבחינה פיזיולוגית, מדובר על מיטה שבה משולבת טכנולוגיית הטיפול PEMT שעושה שימוש בשדה אלקטרו מגנטי פועם. השדה האלקטרו מגנטי מטפל במקום הכאב ולכן התוצאות הן לזמן ממושך. בפועל, מה שהטיפול עושה זה להחזיר את השדה האלקטרו מגנטי לאיזון בעזרת ייצור פולסים אלקטרו מגנטיים משתנים.


ההשפעה של פולסים אלקטרו מגנטיים על כף היד

מיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים מתאימה לסובלים מכאבי כף יד כי היא משפרת את זרימת הדם לאזור ולכל שאר חלקי הגוף. במקביל, כשהשדה האלקטרו מגנטי של התאים מאוזן משתפרת אספקת החמצן לתאים ומערכת החיסון מתחזקת. בטווח הקצר המשמעות היא מצב רוח טוב יותר והפחתת כאבים, בעוד בטווח הארוך המטרה היא לחסל את המקור לכאב - ולא רק את הסימפטומים.


טיפול בכל סוגי הכאבים ללא תופעות לוואי

העובדה שניתן לטפל בכאבי כף יד בזכות גלי הלם ומיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים ללא תופעות לוואי קורצת להמון גברים ונשים שסובלים מהתופעה. בניגוד לכדורים ותרופות שמפרים את האיזון ההורמונאלי ומחייבים החדרת כימיקלים לגוף, גלי ההלם פועלים בצורה טבעית לחלוטין.


תרגול ביתי ומניעת הישנות התופעה

כאבי כף יד עלולים לחזור בהיעדר תרגול ביתי ואמצעים למניעת הישנות התופעה. מלבד ניצול היתרונות של גלי הלם ומיטת הפולסים האלקטרו מגנטיים משתנים, רצוי לתרגל מתיחה של העצב המדיאני בשורש כף היד ולבצע הרפיה לעורף לשחרור העצבים.

נציגי מרפאת מעיינות ישמחו לתאם עבורך
מפגש ייעוץ לקראת טיפול אפקטיבי בכאבי כף היד!


ליצירת קשר ולפרטים נוספים:

טואול בניית אתרים